Dyplomy za udział w Dniach Morza
Dodane przez sp1egn dnia Wrzesień 01 2015 09:35:00

Komisja Zawodów zdecydowała, że od bieżącego roku będzie drukowała dyplomy tylko dla uczestników obsługiwanych przez Biuro QSL PZK (wg wykazu na dzień ich przygotowywania, czyli przełom sierpnia i września) oraz tych, którzy wcześniej (najlepiej tuż po zawodach) przyślą SASE (koperta formatu A4, najlepiej z odpowiednim zabezpieczeniem - wkładka kartonowa), zgodnie z zapisem regulaminu zawodów. Pozostałe osoby otrzymają dyplomy w wersji elektronicznej na adres e-mail, z którego przysłali log za zawody.

Dlaczego tak?
Dyplomy "rozsyłamy" za pośrednictwem biura QSL, podczas różnego rodzaju spotkań, pikników. Najczęściej jednak są przekazywane przedstawicielom poszczególnych OT podczas posiedzeń ZG PZK. Pozwala to na oszczędności, dzięki którym możemy wydawać dyplom w wersji papierowej.
Doświadczenie kilku ostatnich lat pokazuje, że osoby nie obsługiwane przez biuro QSL dyplomów nie odbierają (dotychczas był tylko jeden przypadek otrzymania SASE na dyplom). Organizator ponosi koszty druku, a dyplomy potem i tak zalegają.

Z tego też względu podjęto właśnie taką decyzję.